Gå til indhold
FORSIDEN | KONTAKT OUH | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Fyns Diabetesudvalg

Fyns Diabetesudvalg

Navn Stilling Repræsenterer/Afdelingen E-mail

OUH

Janie Cecilie Haug Afdelingenssygeplejerske Steno Diabetes Center Odense (SDCO), OUH Janie.Cecilie.Haug@rsyd.dk
Lone Rasmussen Diabetessygeplejerske Medicinsk afdeling M/FAM, Svendborg Lone.Rasmussen2@rsyd.dk
Klaus Levin Overlæge Medicinsk afdeling M/FAM, Svendborg Klaus.Levin@rsyd.dk
Anders Schou Overlæge HC Andersens Børnehospital, OUH Anders.Joergen.Schou@rsyd.dk
Bente S. Pallesen Klinisk diætist Steno Diabetes Center Odense (SDCO), OUH Bente.Pallesen@rsyd.dk
Alima Ashraf Fodterapeut Sårcentret afdelingen Z, OUH Alima.Ashraf@rsyd.dk
Michael Røder Klinikchef, Specialeansvarlige overlæge (formand) Steno Diabetes Center Odense (SDCO), OUH Michael.Roder@rsyd.dk
Arne Gårn Programleder, tværsektorielle område Steno Diabetes Center Odense (SDCO), OUH Arne.Gaarn@rsyd.dk
Mona Engdal Larsen Diabeteskoordinator Fyn Steno Diabetes Center Odense (SDCO), OUH Mona.Larsen@rsyd.dk
Tine Rosengreen Pallisgaard Sekretær, Fyns Diabetesudvalg Endokrinologisk afdeling M Tine.Rosengreen.Pallisgaard2@rsyd.dk

Almen praksis

Charlotte Virkelyst Madsen Fodterapeut Praksis cvm@rsyd.dk
Henrik Krabbe Laustrup Praktiserende læge Praksis  
Birgitte Lund Praktiserende læge Praksis  

Kommune

Gitte Majbritt Jensen Sygeplejerske Assens Kommune  
Grethe Hansen Sygeplejerske Faaborg-Midtfyn Kommune  
Heidi Rasmussen Sygeplejerske/Forløbskoordinator, diabetes Kerteminde Kommune  
Estell Larsen Sundhedsfaglig koordinator Kerteminde Kommune  
Bente Rasmussen Sygeplejerske Langeland Kommune  
Karina Arndal Sygeplejerske Nordfyns Kommune  
Jeanette Munch Littau Sygeplejerske  Nordfyns Kommune  
Annette Rodge Petterson Sygeplejerske Nyborg Kommune  
Mette Barslund Feld Madsen Sygeplejerske Nyborg Kommune  
Stine Henriksen Diætist Nyborg Kommune  
Joeanna Disa Eggertsen Sygeplejerske Nyborg Kommune  
Merethe Bang Reib Rehabiliteringsleder Odense Kommune  
Louise Fredskilde Østergaard Sygeplejerske Svendborg Kommune  
Anne Kirstine Jepsen Sygeplejerske Svendborg Kommune  
Anita Weiss Sygeplejerske Ærø Kommune  

Repræsentanter for Diatebesforeningen

Birgitte Langebæk      
Ole Sahl      

 


Siden er sidst opdateret: 09-11-2020 af Odense Universitetshospital.



Tilgængelighedserklæring