Gå til indhold
FORSIDEN | KONTAKT OUH | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Implementeringsgruppen for Behandling og Pleje

Implementeringsgruppen for Behandling og Pleje

Navn        Stilling Repræsenterer/Afdeling  E-mail

OUH

Jette Wensien Oversygeplejerske Geriatrisk afdeling G, OUH Jette.Wensien@rsyd.dk
Lone Gerd Nielsen Afdelingssygeplejerske Medicinsk afdeling M/FAM, Svendborg Lone.Gerd.Nielsen@rsyd.dk
Louise Vestring Oversygeplejerske Medcinske Mavetarmsygdomme afdeling S, OUH Louise.Vestring@rsyd.dk
Marianne Lundegaard Oversygeplejerske Ortopædkirurgisk afdeling O, OUH Marianne.Lundegaard@rsyd.dk
Vibeke Barner Jensen Afdelingssygeplejerske Infektionsmedicinsk afdeling Q, OUH Vibeke.Barner.Jensen@rsyd.dk
Lone Dorthe Hansen EPJ-konsulent Klinisk IT, OUH Lone.Dorthe.Hansen@rsyd.dk
Maja Eggert Jørgensen Afdelingssygeplejerske HC Andersens Børnehospital Maja.Eggert.Joergensen@rsyd.dk
Anne Bejlegård List Afdelingssygeplejerske Onkologisk afdeling R, OUH Anne.List@rsyd.dk

Kommune

Betina Bendix Leder af Sygeplejen Faaborg-Midtfyn Kommune bebe@faaborgmidtfyn.dk
Birgitte Toft Områdeleder for Hjemme- og Sygeplejen Nyborg Kommune bto@nyborg.dk
Charlotte Skov Leder af Sygeplejen Ærø Kommune CSK@aeroekommune.dk
Dorthe Birch Nielsen   Langeland Kommune dbn@langelandkommune.dk
Dorthea Lysemose Leder for fagområde Ældre og Sygeplejen Assens Kommune dolys@assens.dk
Jette Mark Sørensen Sundhedsfaglig Chef (formand) Odense Kommune jms@odense.dk
Lene Henriksen Leder af Rehabiliteringsenheden og Sygeplejen Kerteminde Kommune lhk@kerteminde.dk
Mejse Holstein Projektleder i Myndighedsafdelingen Svendborg Kommune mejse.holstein@svendborg.dk
Solveig Christiansen   Nordfyns Kommune sochri@nordfynskommune.dk

 


Siden er sidst opdateret: 09-11-2020 af Odense Universitetshospital.



Tilgængelighedserklæring