Gå til indhold
FORSIDEN | KONTAKT OUH | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Implementeringsgruppen for Genoptræning og Rehabilitering 2020

Implementeringsgruppen for Genoptræning og Rehabilitering 2020

Navn Stilling Repræsenterer/afdeling E-mail

OUH

Anne Lise Zilmer Chefterapeut Reahabiliteringsafdelingen, OUH Anne.Lise.Zilmer@rsyd.dk
Niels Espensen Overlæge Geriatrisk afdeling G, Svendborg Neils.Espensen@rsyd.dk
Jasper Juul Holm Ledende terapeut Rehabiliteringsafdelingen, Svendborg Jasper.Holm@rsyd.dk
Ejnar Kuur Overlæge Ortopædkirurgisk afdeling O, OUH Ejnar.Kuur@rsyd.dk
Maria Lenius Afdelingssygeplejerske Neurologisk afdeling N, OUH Maria.Lenius@rsyd.dk
Anita Axelsen EPJ konsulent Klinisk IT, OUH Anita.Axelsen@rsyd.dk

Kommune

Mette Robl Forløbschef Odense Kommune mero@odense.dk
Dorthe Buris Hoeg Afdelingsleder Træning Nordfyns Kommune dbh@nordfynskommune.dk
Belinda Rudolf I. Juul   Nyborg Kommune brlj@nyborg.dk
Lykke Oddershede Jørgensen Leder af træning Assens Kommune lykoj@assens.dk
Solveig Stürup Kons. leder af træningsafdelingen Langeland Kommune soha@langelandkommune.dk
Mette Stjernholm MR Ærø Kommune MST@aeroekommune.dk
Camille Larsson Leder af træningsafdelingen (formand) Svendborg Kommune Camille.Larsson@svendborg.dk
Solveig Christiansen Leder af genoptræning og vedligeholdende træning Kerteminde Kommune sol@kerteminde.dk
Lotte Rørby Langoni Leder af Forebyggelse, Træning og Rehabilitering Faaborg-Midtfyn Kommune lola@fmk.dk
Line Bang-Andreasen SOF sekretariatet Svendborg Kommune line.bang-andreasen@svendborg.dk

 


Siden er sidst opdateret: 09-11-2020 af Odense Universitetshospital.



Tilgængelighedserklæring