Gå til indhold
FORSIDEN | KONTAKT OUH | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Implementeringsgruppen for forebyggelse

Implementeringsgruppen for Forebyggelse

Navn

Stilling

Repræsenterer/Afdeling

E-mail

OUH

Line Larsen Oversygeplejerske Lungemedicinsk afdeling J, OUH Line.Larsen2@rsyd.dk
Tina Svendstrup Poulsen Ledende overlæge Hjertemedicinsk afdeling B, OUH Tina.Poulsen@rsyd.dk
Rikke Krægpøth Udviklingsterapeut Rehabiliteringsafdelingen, OUH Rikke.Kraegpoth2@rsyd.dk
Micheal Røder Specialeansvarlig overlæge Kliniskleder, SDCO Michael.Roder@rsyd.dk
Camilla Schufri Klinkby Afdelingssygeplejerske Reumatologisk afdeling C, OUH Camilla.Klinkby@rsyd.dk
Lone Møller Oversygeplejerske HC Andersens Børnehospital, OUH Lone.Moeller@rsyd.dk
Lisbeth Møller Andersen Sundhedfaglig konsulent Klinisk Udvikling, OUH (sekretærpost, region) Lisbeth.Moeller.Andersen@rsyd.dk

Almen praksis

Erik Holk Praktiserende læge  Praksis erikholk@hotmail.com

Kommune

Belinda Juul Leder af Sundhed og Træning Nyborg Kommune brlj@nyborg.dk
Lone Boas   Assens Kommune loboa@assens.dk
Lotte Rørby Lagoni Leder af Forebyggelse, Træning og Rehabilitering Faaborg-Midtfyn Kommune lola@fmk.dk
Anne Marie Hedegaard Leder af Sundheds- og Forebyggelse Ærø Kommune anh@aeroekommune.dk
Trine Bülow Vadum Tværfaglig Sundheds- og Forebyggelsesleder Odense Kommune tbs@odense.dk
René Tækker Clausen Konsulent Langelang Kommune retc@langelandkommune.dk
Carsten Andreasen Afdelingsleder for Sygeplejen, Sundhed og Rehabilitering Nordfyns Kommune can@nordfynskommune.dk
Jesper Elisø Leder af Sundhedshuset Svendborg Kommune jesper.eliso@svendborg.dk
Katrine Bülow Bech (3034 4628) Børn og Familieafdelingen Kerteminde Kommune kbe@kerteminde.dk
Line Bang Andreasen Sekretærpost, kommune Svendborg Kommune line.bang-andreasen@svendborg.dk

 


Siden er sidst opdateret: 09-11-2020 af Odense Universitetshospital.



Tilgængelighedserklæring