Gå til indhold
FORSIDEN | KONTAKT OUH | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

SOF-OUH

SOF-OUH

Navn

Stilling

Repræsenterer/Afdeling

E-mail

OUH

Mahtilde Schmidt-Petersen Sygeplejefaglig direktør (næstformand) OUH Mathilde.Schmidt.Petersen@rsyd.dk
Søren Jakobsen Ledende overlæge Afdeling G, Svendborg Soeren.Jakobsen@rsyd.dk
Hanne Vestergaard Ledende overlæge Hæmatologisk afdeling X, OUH Hanne.Vestergaard@rsyd.dk
Line Larsen Oversygeplejerske Lungemedicinsk afdeling J, OUH Line.Larsen2@rsyd.dk
Marianne Lundegaard Oversygeplejerske Ortopædkirurgisk afdeling O, OUH Marianne.Lundegaard@rsyd.dk
Anne Lise Zilmer Chefterapeut Rehabiliteringsafdelingen, OUH Anne.Lise.Zilmer@rsyd.dk
Lars Brandt Ledende overlæge Arbejds- og Miljømedicinsk Klinik, OUH Lars.Brandt@rsyd.dk
Ann-Britt Juul Oversygeplejerske Medicinsk afdeling M/FAM, Svendborg Ann.Britt.Juul@rsyd.dk
Lone Møller Oversygeplejerske HC Andersens Børnehospital, OUH Lone.Moeller@rsyd.dk
Lisbeth Møller Andersen Sundhedsfaglig konsulent Klinisk Udvikling (SOF-OUH sekretariat) Lisbeth.Moeller.Andersen@rsyd.dk

Almen praksis

Erik Holk Praktiserende læge Praksis erikholk@hotmail.com

Kommuner

Charlotte Scheppan Sundhedschef (formand) Odense Kommune  
Marianne Leegaard Møller Ældre- og Sundhedschef Ærø Kommune  
Mette Bill Ladegaard Sundheds- og Ældrechef Nyborg Kommune  
Britta Brix Madsen Leder af Ældre- og Sundhed Langeland Kommune  
Anne Højmark Jensen Sundhedschef Svendborg Kommune  
Bente Fournaise Chef for Sundhed, Handicap og Rehabilitering Kerteminde Kommune  
Judith Poulsen Chef for Sundhed og Rehabilitering Nordfyns Kommune  
Signe Lunn Walls Leder af fagområdet Sundhed Assens Kommune  
Stine Foged Justi Myndighedschef Faaborg-Midtfyn Kommune  
Jeanette Rokbøl Sundhedschef Middelfart Kommune (ad hoc)  
Tove Bruun Kristensen Sundhedsstrategisk Chefkonsulent SOF-OUH sekretariat tbkr@odense.dk

 

 

 


Siden er sidst opdateret: 09-11-2020 af Odense Universitetshospital.



Tilgængelighedserklæring