Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

KLU Kontakt

Klinisk Udvikling

Kløvervænget 8 C, Indgang 101, 4. sal

5000 Odense C

Mail: ouh.klu@rsyd.dk

Telefon: 2345 9740

 

 

 

Anna Skat Nielsen
Stabschef
Telefon 2527 5600
Mail Anna.Skat.Nielsen@rsyd.dk
Portræt

Tessa Lind Gjødesen
Innovationschef
Telefon 2916 0324
Mail tlg@rsyd.dk

 

Gå til Innovation og MTV

Tessa Gjødesen

Peter Sigerseth Grøn
Kvalitetschef
Telefon 6541 7973
Mail Peter.Groen@rsyd.dk

 

Gå til Kvalitet og Patientsamarbejde

Rita Birkeland

Karin Shung Albjerg
Uddannelseschef
Telefon 3016 8251
Mail Karin.Shung.Albjerg@rsyd.dk

 

Gå til Uddannelse og Kompetenceudvikling

Gå til Simulationscentret

Gå til Center for Lægers Videreuddannelse

 

Rita Birkeland

Jette Ammentorp
Forskningsleder

Telefon 24349341
jette.ammentorp@rsyd.dk

 

Gå til Center for forskning i Patientkommunikation

 

 

 

Bente Mertz Nørgård
Professor, Centerleder
Telefon 6541 7915
Mail Bente.Noergaard@rsyd.dk

 

Gå til Center for Klinisk Epidemiologi

Rita Birkeland
       

Sekretariat

     

Anette Heuck Thrane
Administrativ koordinator
Telefon 2324 1855
Mail AHT@rsyd.dk

Rita Birkeland

Maja Petersen

Administrativ koordinator
Telefon 6541 7903
Mail Maja.Petersen@rsyd.dk

Rita Birkeland

Tina Hansen Dreymann

Administrativ koordinator
Telefon 6541 7982
Mail Tina.Dreymann@rsyd.dk

Rita Birkeland

 

 

 

 

 

 

 


Siden er sidst opdateret: 15-09-2021 af Odense Universitetshospital.



Tilgængelighedserklæring